E V R E N S E L

Evrensel'le
dayanışmaya çağrı

Abonelik için aşağıdaki paketlerden birini seçerek işleme başlayabilirsiniz.

Yurt dışından abone oluyorsunuz

Aboneliğiniz, otomatik olarak yenilenir.
Paketler arasında fark yoktur. Bütçenize uygun paketi seçebilirsiniz.
Yurt içi paketleri için tıklayın...
2 AY ÜCRETSİZ

YILLIK PLANLAR

AYLIK PLANLAR

Nasıl abone olunur?

Adım adım abone olma rehberi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsin...

Aboneliğe dair sık sorulan sorular

Sık sorulan sorular

Abone paketlerimiz seçtiğiniz pakete göre her ay ya da yıl, işlem yapmanıza gerek olmadan otomatik olarak yenilenir.

Kart bilgileriniz iyzico güvencesindedir. İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

Ödeme yapmak için dolar ($) hesabınızın olması gerekmez. Seçtiğiniz plana dair ödemeniz yerel para biriminize dönüştürülecektir.

Paketler arasında içerik olarak fark yok. Bütçenize uygun paketi seçebilirsiniz.

Kredi kartınızın süresi dolduysa ya da iptal olduysa yeni kart tanımlayabilirsiniz. Bunun için giriş yapmanız gerekiyor.

EVRENSEL’LE DAYANIŞMAYA ÇAĞRI!

Gazetemiz Evrensel, 29 yıla yakın süredir, yalnızca Türkiye’nin emekçilerinin seferber edilmiş olanaklarıyla çıkıyor. Arkasında hiçbir medya grubu, hiçbir tekel, şirket yok. Heybesinin gizli gözünde tek bir kamu ihalesi, devlet teşviği yok, heybesinin gizli gözü de yok. Sınırlı olanaklarla ama sınırsız bir gayretle hazırlanıp okuyucuya gidiyor ve yalnızca okurun sahiplenmesiyle ayakta kalıyor. Ancak, iki yıl önce Basın İlan Kurumu (BİK) gazetemizin yasal hakkı olan resmi ilan yayınlama yetkisini, keyfi denetim sonuçlarını bahane ederek kaldırdı ve iktidara yakın gazetelere gani gani dağıttığı ilan gelirini tamamen kesti.

KARARIN POLİTİK OLDUĞUNU BİLİYORUZ

BİK ambargosunun ve ambargo kararına itirazlarımızın reddedilmesinin politik nitelikte bir karar olduğunu biliyoruz. Okurlarımız da biliyor. Ve Evrensel’i doğal gelirlerinden mahrum ederek susturmaya, olağanüstü maddi zorluklar karşısında direnicini kırmaya, böylelikle hiç değilse zayıflatmaya, etkisini azaltmaya yönelik harekat, mevcut politik tabloyla benzer bir ömür sürecek gibi görünüyor.

PEKİ NE YAPIYORUZ?

Geride kalan 29 yıla bakarak artık bir gelenek haline geldiğini söyleyebileceğimiz bir yolla, dirençle karşılık veriyoruz. İlan hakkımızın gasbedildiğinin kesinleştiği ve en azından öngörülemez bir süre boyunca bu maddi baskıya maruz kalacağımızın ortaya çıktığı gün, küçülmeyi değil büyümeyi, geri çekilmeyi değil öne atılmayı, mırıldanmayı değil haykırmayı kararlaştırdık. Daha güçlü, daha etkili bir gazete için seferber olmaya karar verdik.

EMEKÇİLERİN DESTEĞİYLE AŞACAĞIZ

Muhabirlerimiz, yazarlarımız, sorumlu yöneticilerimiz çeşitli nedenlerle yargılanıyor, sık sık adliye koridorlarında bir araya geliyoruz. Biliyoruz ki sermaye sınıfı, onun devleti ve her türden aygıtları ile karşı karşıyayız. Bu gözümüzü korkutmuyor, yüreğimizi genişletiyor. Halkın, emekçilerin desteğiyle bu engellerin tümünü aşabileceğimiz bilgisini pekiştiriyor.

Şairimiz Nâzım Hikmet, "Neşe kavganın musikisidir" diyordu. Fırtınayla boğuşan balıkçılar gibi türkü söylemeye başlıyoruz biz de. Yeni bir yayın planı ve yeni yazarlarla gücümüzü artırıyoruz. Bir kısmı zaten yazmaya başlamış olan yeni yazarlarımızı duyurmaya devam edeceğiz. Yayın planımızı Türkiye emekçilerinin sorunları, mücadele ve örgütlenme deneyimleriyle ilgili daha derinlikli, daha çok çalışılmış haber, röportaj ve analizlerle güçlendiriyoruz.

EMEKÇİLERİN DESTEĞİNE GÜVENİYORUZ

Yeni bir kampanyayla çıkıyoruz okurlarımızın karşısına. Önümüze çıkarılan zorlukları güçlenerek aşmak için dayanışma çağrısında bulunuyoruz. Sesini duyurmaya çalıştığımız tüm kesimlerden dayanışma ve bu mücadeleyi sahiplenmelerini istiyoruz.

"Emeğin sesi, gerçeğin habercisi" Evrensel’in bayi satışını ve abone sayısını artırmak, e-gazete aboneliklerini çoğaltmak için sesimizi daha çok mecrada ve daha yaygın duyurmak için her zaman olduğu gibi okurlarımızın, yazarlarımızın, tüm emekçilerin desteğine güveniyoruz.

Yine Nâzım Hikmet, bundan yaklaşık 100 yıl önce "İsyanı dinleyiniz yanardağın ağzından" diye yazıyordu. Yanardağın ağzında, "Boğazından / güneşleri / kırmızı balonlar gibi fırlatan" bir coşkuda buluşmaya çağırıyoruz dostlarımızı.

Aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz